Jakie są najpopularniejsze marki?

Istnieje kilka marek samochodów, które w w naszym kraju zyskały wyjątkową popularność.
W Polsce przez dziesięciolecia na drogach królowały Fiaty. Flagowy model w latach 70. i 80. to Fiat 126p. Produkowano go w Polsce w latach 1973 – 2000. Popularny “Maluch” nie uchodził co prawda nigdy za samochód prestiżowy, ale w latach 70. i 80. był marzeniem wielu polskich rodzin. Do dziś posiada wielu miłośników i nierzadko można zobaczyć go na drogach. Dużo większy i bardziej reprezentacyjny był Fiat 125p. Oba modele były to polskie samochody produkowane na licencji włoskiego koncernu.
Pisząc o historii polskiej motoryzacji, nie można zapomnieć o Polonezie. Produkowano go w Warszawie w latach 1979-2002. Początkowo miał on być następcą Fiata 125p, ale przez wiele lat oba modele produkowano równorzędnie.
W latach 70. i 80. nabycie samochodu w Polsce nie było sprawą łatwą. Ceny były proporcjonalnie znacznie wyższe niż obecnie, trzeba było posiadać specjalny talon na samochód, a do tego oczekiwać wiele miesięcy w kolejce.
Obecnie najlepiej w naszym kraju sprzedają się auta z tzw. klasy średniej. Należy do nich mi.in. Volkswagen Golf – samochód od lat popularny w naszym kraju. Na drogach spotkać można niekiedy nawet pierwszą wersję tego modelu, której produkcję rozpoczęto w 1974 roku. Obecnie w czołówce sprzedaży nowych samochodów znajduje się także Skoda Fabia i Octavia oraz Toyota Yaris.
W segmencie samochodów używanych popularne są modele z wyższej klasy. Dużym wzięciem cieszy się Volkswagen Passat, Opel Vectra i Astra a także Audi A4. Nabywcę łatwo znajdą także Ford Focus, Opel Corsa, Honda Civic i Toyota Corolla.